Centrum szkolenia kierowców
i operatorów maszyn budowlanych
Masz pytania? KLIKNIJ KONTAKT
Kursylektor.pl BLOG
Kurs na rozściełacz asfaltu ? jak wyrobić uprawnienia?

Zastanawiacie się, czy kurs na rozściełacz asfaltu to dobry pomysł? Czy mając takie uprawnienia, można liczyć na znalezienie dobrze płatnej pracy? Według danych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w minionym roku powstało prawie 500 km nowych dróg. Tym samym rok 2019 był drugim najlepszym rokiem pod tym względem. Dane te dotyczą jedynie dróg krajowych, autostrad, tras ekspresowych itd. Do tego możemy doliczyć jeszcze remonty setek kilometrów lokalnych dróg gminnych. Kolejne lata również zakładają setki kilometrów nowych inwestycji. Może się to wiązać ze sporym zapotrzebowaniem na operatorów ciężkiego sprzętu, wykorzystywanego przy budowie dróg.  

CZYTAJ WIĘCEJ
Ile kosztuje prawo jazdy na autobus?

5000 zł brutto w kraju i nawet kilkanaście tysięcy zł za granicą. Na takie zarobki może liczyć zawodowy kierowca autobusu. Sprawdźmy więc, ile kosztuje kurs na prawo jazdy kategorii D i jakie jeszcze uprawnienia trzeba zdobyć, aby zasiąść za kierownicą autobusu.

CZYTAJ WIĘCEJ
Rębak do drewna ? dlaczego warto zrobić kurs na jego obsługę?

Rębak do drewna to maszyna przydatna w sytuacjach związanych z organizacją i porządkowaniem terenu. Niezależnie od tego, czy przygotowujemy plac budowy, czy też porządkujemy tereny zielone, rębak do drewna może znacznie przyspieszyć naszą pracą. Sprawdźmy dziś, czym są rębaki do drewna, jak działają i co trzeba zrobić, aby zdobyć uprawnienia do obsługi rębaka.

CZYTAJ WIĘCEJ
Szkolenie okresowe dla kierowców ? co musisz wiedzieć przed?

Praca kierowcy zawodowego to odpowiedzialny i wymagający zawód. Aby dbać o bezpieczeństwo swoje, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego, zawodowi kierowcy muszą regularnie odnawiać swoje uprawnienia. Odbywa się to poprzez ukończenie szkolenia okresowego dla kierowców. Dzisiaj sprawdzimy, czym właściwie jest szkolenie okresowe kierowców i jak często trzeba je przechodzić. Zapraszamy do lektury.

CZYTAJ WIĘCEJ
Nauka spawania ? jak powinna wyglądać?

Kurs spawania to stosunkowo prosty i powszechnie dostępny sposób na zdobycie wartościowych umiejętności. Aby rozpocząć kurs spawania, nie musimy spełniać żadnych specjalnych wymagań. Kurs taki może ukończyć prawie każdy, a zdobyte w ten sposób uprawnienia spawacza będą mocnym atutem na rynku pracy. Sprawdźmy więc, jakie kursu spawania są najbardziej atrakcyjne i jak wybrać najlepszy z nich.

CZYTAJ WIĘCEJ
Uprawnienia na koparkoładowarkę ? jak wyrobić?

Koparkoładowarki to jedna z najbardziej uniwersalnych maszyn budowlanych. Z przodu mają zwykle zamontowaną szeroką łyżkę, charakterystyczną dla ładowarek, natomiast z tyłu posiadają ramię koparki. Takie wyposażenie pozwala na bardzo wszechstronne prace ziemne i budowlane. Operator koparkoładowarki może wykonać precyzyjny wykop, przetransportować urobek, uporządkować teren na placu budowy czy nawet dokonać prostych wyburzeń.

CZYTAJ WIĘCEJ
Uprawnienia na ładowarkę ? jak je wyrobić?

Ładowarki to stosunkowo uniwersalny rodzaj maszyn roboczych. Wykorzystywane są one w różnych gałęziach gospodarki – od sektora budowlanego przez sektor górniczy aż po rolny czy leśny. Doświadczony operator ładowarki nie powinien mieć więc problemów ze znalezieniem atrakcyjnej pracy.

CZYTAJ WIĘCEJ
Uprawnienia na koparkę ? co musisz o nich wiedzieć?

Kurs na koparkę to nie tylko szansa na zdobycie unikalnych, praktycznych umiejętności. To przede wszystkim droga do zdobycia dobrze płatnej i stabilnej pracy. Zanim wybierzecie konkretny kurs, warto sprawdzić, jakie są rodzaje uprawnień na koparkę, ile kosztuje takie szkolenie i czego można się w jego trakcie nauczyć.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kurs spawania w 5 pytaniach i odpowiedziach

Interesuje Cię kurs na spawacza? Zastanawiasz się, ile kosztuje taki kurs, jak długo trwa i kto może do niego przystąpić? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z kursami na spawacza znajdziesz w poniższym poradniku.

CZYTAJ WIĘCEJ
Szkolenia SEPowskie ? co musisz o nich wiedzieć?

Szkolenie SEP pozwala na zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu dozoru i eksploatacji sieci energetycznych. Uprawnienia SEP będą atrakcyjnym dla wielu pracodawców dodatkiem do naszego CV. Dodatkowo wiedza zdobyta w czasie kursów SEP na pewno nie raz przyda nam się w życiu codziennym. Jeśli myślicie o tego rodzaju szkoleniu zawodowym, to zapraszamy do lektury. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie podstawowe informacje na temat szkoleń SEP i uprawnień, które można dzięki nim uzyskać.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kurs ADR ? dlaczego warto?

Prawo jazdy kategorii C otwiera co prawda drogę do wielu stanowisk, jednak coraz częściej samo prawo jazdy to za mało, aby konkurować na rynku pracy o najlepsze posady. Sprawdźmy więc, co zawodowemu kierowcy daje kurs ADR i czy rzeczywiście warto go zrobić.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kurs na żurawie ? dlaczego warto zrobić go u nas?

Dynamiczny rozwój sektora budowlanego sprawia, że zapotrzebowanie na wykwalifikowanych operatorów żurawi i specjalistycznych urządzeń dźwigowych stale rośnie. Kurs na żurawie jest więc całkiem dobrym pomysłem na zdobycie wartościowych i cenionych przez pracodawców umiejętności. Sprawdźmy dziś, dlaczego kurs na żurawie warto zrobić w naszych ośrodkach szkoleniowych i jakie są rodzaje uprawnień na żurawie.

CZYTAJ WIĘCEJ