Centrum szkolenia kierowców
i operatorów maszyn budowlanych
Masz pytania? KLIKNIJ KONTAKT
Kursylektor.pl BLOG
Na jakie zawody jest zapotrzebowanie?

Wybór odpowiedniego zawodu to często decyzja, która ma ogromny wpływ na całe nasze życie. Niezależnie od tego, czy planujemy zmianę zawodu, czy też dopiero startujemy na rynku pracy, warto sprawdzić, na jakie zawody jest aktualnie zapotrzebowanie i jak znaleźć dobrze płatny zawód. Postanowiliśmy zebrać dzisiaj garść praktycznych informacji na ten temat. Zapraszamy do lektury.

CZYTAJ WIĘCEJ
Jak zmienić zawód? 3 kursy, które pozwolą znaleźć Ci dobrą pracę

Jak znaleźć dobrze płatny zawód? Jaki kurs zawodowy opłaca się zrobić? Czy zmiana zawodu jest trudna? Jeśli szukacie odpowiedzi na co najmniej jedno z tych pytań, to zapraszamy do lektury dzisiejszego poradnika.  

CZYTAJ WIĘCEJ
Jaki zawód wybrać? 3 kursy, które pozwolą Ci dobrze zarabiać

Jaki zawód wybrać? To jedno z najważniejszych pytań w naszym życiu. To, jaką pracę wykonujemy, rzutuje często na wiele innych aspektów naszego życia. Do lektury dzisiejszego poradnika zapraszamy zarówno tych, którzy dopiero planują swoją karierę zawodową, jak i tych, którzy nie są zadowoleni z obecnej pracy i chcą się przekwalifikować.

CZYTAJ WIĘCEJ
Na jaki zawód się przekwalifikować? 4 pomysły

Zmiana zawodu to zawsze duży krok. Często im jesteśmy starsi, tym taka decyzja jest dla nas trudniejsza. Dziś mamy dla was propozycje kilku ciekawych i dobrze płatnych zawodów, na które można się przebranżowić po 40. czy 45. roku życia i zmienić pracę na lepszą.

CZYTAJ WIĘCEJ
Ile zarabia kierowca cysterny? Aktualne stawki w Europie

Interesuje Was praca kierowcy cysterny? Chcecie zdobyć kwalifikacje w tym zawodzie? Zobaczmy więc, ile zarabia kierowca cysterny w Polsce i na jakie zarobki może liczyć za naszą zachodnią granicą. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Ile zarabia kierowca tira w USA?

Charakterystyczne amerykańskie 18-kołowe ciężarówki przyprawiają o szybsze bicie serca niejednego fana motoryzacji. Dla wielu polskich kierowców praca truckera w USA jest swojego rodzaju marzeniem. Okazuje się, że dla osoby zdeterminowanej nie jest to wcale niemożliwe. Sprawdźmy więc, jak zostać kierowcą w USA i ile zarabia kierowca TIRa w Stanach Zjednoczonych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Ile zarabia operator dźwigu w Polsce i za granicą ? aktualne stawki

Praca operatora dźwigu to zawód wymagający i odpowiedzialny. Obsługując tego rodzaju urządzenia, musimy zadbać o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale również innych osób w rejonie prac. Biorąc pod uwagę wymagania, stawiane na co dzień operatorom dźwigów, nie ma się co dziwić, że tego rodzaju praca pozwala zdobyć przyzwoite wynagrodzenie. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie tego, ile zarabia operator dźwigu w Polsce i na jakie wynagrodzenie może liczyć za granicą. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Ile zarabia operator wózka widłowego? Aktualne stawki

Wózki widłowe to uniwersalne urządzenia dźwigowe wykorzystywane w wielu branżach. Uprawnienia operatora wózka widłowego mogą być mocnym atutem w trakcie poszukiwania pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Sprawdźmy dziś, ile zarabia operator wózka widłowego i jakie uprawnienia musi posiadać. Zapraszamy do lektury.

CZYTAJ WIĘCEJ
Certyfikaty ważne w UE, czyli kilka słów o naszych certyfikatach

Instytucja zawodu regulowanego funkcjonuje we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dziś sprawdzimy, czy certyfikat zawodowy zdobyty w Polsce uprawnia nas do wykonywania zawodu regulowanego za granicą. Spróbujemy również odpowiedzieć na pytania, jak zdobyć certyfikaty europejskie i w jakich branżach one funkcjonują. Jeżeli myślicie o pracy w zawodzie regulowanym w jednym z krajów Unii Europejskiej, zapraszamy do lektury.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kurs montera rusztowań - na czym polega?

Wykwalifikowany monter rusztowań może liczyć na przyzwoitą pensję w Polsce i za granicą. Dziś postaramy się Wam przybliżyć, na czym polega kurs montera rusztowań i kto może zostać jego uczestnikiem.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kurs montera rusztowań - czy warto?

Kurs montera rusztowań to szkolenie idealne dla osób pracujących w sektorze budowlanym, które chcą poszerzyć swoje kompetencje. Jeśli interesuje Was tego rodzaju szkolenie, to zapraszamy do dalszej lektury. Z dzisiejszego wpisu dowiecie się, czym zajmuje się monter rusztowań, jak wygląda tego rodzaju kurs zawodowy i na jakie zarobki można liczyć na tym stanowisku.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kursy na operatora maszyn robót ziemnych - 3 najlepsze!

Wykwalifikowany operator maszyn do robót ziemnych może liczyć na zarobki rzędu 4000 – 6000 złotych. Kwota ta drastycznie rośnie, jeśli pracę na takim stanowisku znajdziemy w jednym z krajów Europy Zachodniej. Dziś, przyjrzymy się bliżej kursom na maszyny ziemne i postaramy się przedstawić Wam najpopularniejsze szkolenia tego rodzaju.

CZYTAJ WIĘCEJ
Jak uzyskać dofinansowanie na kursy doszkalające?

Dofinansowanie na kursy i szkolenia to często szansa na poszerzenie własnych kompetencji i zmianę pracy na lepszą. Sprawdźmy dziś, jak uzyskać dofinansowanie na kursy doszkalające i jaki bezpłatny kurs wybrać. Jeśli myślicie o zmianie pracy lub zdobyciu nowych, praktycznych umiejętności, zapraszamy do lektury.

CZYTAJ WIĘCEJ
5 kursów, dzięki którym szybko znajdziesz pracę

Jaki kurs zrobić, żeby dobrze zarabiać? To pytanie zadają sobie na pewno osoby, które planują zmianę stanowiska lub pracodawcy. Dziś postaramy się przynajmniej częściowo odpowiedzieć na to pytanie i przedstawimy Wam propozycję kilku przydatnych kursów zawodowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Jaki kurs opłaca się zrobić? Wybraliśmy aż 7!

Kurs zawodowy lub specjalistyczne szkolenie to najłatwiejszy sposób na zdobycie konkretnych, praktycznych umiejętności. Dziś przygotowaliśmy dla Was informacje aż o 7 kursach zawodowych, które warto zrobić, aby znaleźć dobrze płatną pracę.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kurs operatora maszyn drogowych ? co możesz wybrać?

Liczba inwestycji drogowych w Polsce rośnie z roku na rok. Firmy je realizujące często prowadzą rekrutacje i szukają nowych, wykwalifikowanych pracowników. Doświadczony operator maszyn drogowych nie powinien mieć więc większych problemów ze znalezieniem pracy. Jeśli zastanawiacie się nad tym, jaki kurs na maszyny drogowe wybrać, zapraszamy do dalszej lektury.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bezpłatne szkolenia ? dlaczego warto wybrać CSL LEKTOR?

Bezpłatne szkolenia zawodowe to oferta skierowana zarówno dla osób bezrobotnych, poszukujących pracy, jak i dla osób czynnych zawodowo, które chcą się przekwalifikować. Z darmowych kursów i szkoleń mogą skorzystać także żołnierze kończący służbę. O tym, jak skorzystać z darmowych kursów zawodowych i kto może otrzymać takie dofinansowanie szkoleń, dowiecie się z dzisiejszego poradnika.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kurs na rozściełacz asfaltu - jak wyrobić uprawnienia?

Zastanawiacie się, czy kurs na rozściełacz asfaltu to dobry pomysł? Czy mając takie uprawnienia, można liczyć na znalezienie dobrze płatnej pracy? Według danych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w minionym roku powstało prawie 500 km nowych dróg. Tym samym rok 2019 był drugim najlepszym rokiem pod tym względem. Dane te dotyczą jedynie dróg krajowych, autostrad, tras ekspresowych itd. Do tego możemy doliczyć jeszcze remonty setek kilometrów lokalnych dróg gminnych. Kolejne lata również zakładają setki kilometrów nowych inwestycji. Może się to wiązać ze sporym zapotrzebowaniem na operatorów ciężkiego sprzętu, wykorzystywanego przy budowie dróg.  

CZYTAJ WIĘCEJ
Ile kosztuje prawo jazdy na autobus?

5000 zł brutto w kraju i nawet kilkanaście tysięcy zł za granicą. Na takie zarobki może liczyć zawodowy kierowca autobusu. Sprawdźmy więc, ile kosztuje kurs na prawo jazdy kategorii D i jakie jeszcze uprawnienia trzeba zdobyć, aby zasiąść za kierownicą autobusu.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kurs spawania w 5 pytaniach i odpowiedziach

Interesuje Cię kurs na spawacza? Zastanawiasz się, ile kosztuje taki kurs, jak długo trwa i kto może do niego przystąpić? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z kursami na spawacza znajdziesz w poniższym poradniku.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kurs ADR ? dlaczego warto?

Prawo jazdy kategorii C otwiera co prawda drogę do wielu stanowisk, jednak coraz częściej samo prawo jazdy to za mało, aby konkurować na rynku pracy o najlepsze posady. Sprawdźmy więc, co zawodowemu kierowcy daje kurs ADR i czy rzeczywiście warto go zrobić.

CZYTAJ WIĘCEJ
Uprawnienia na ładowarkę ? jak je wyrobić?

Ładowarki to stosunkowo uniwersalny rodzaj maszyn roboczych. Wykorzystywane są one w różnych gałęziach gospodarki – od sektora budowlanego przez sektor górniczy aż po rolny czy leśny. Doświadczony operator ładowarki nie powinien mieć więc problemów ze znalezieniem atrakcyjnej pracy.

CZYTAJ WIĘCEJ
Nauka spawania - jak powinna wyglądać?

Kurs spawania to stosunkowo prosty i powszechnie dostępny sposób na zdobycie wartościowych umiejętności. Aby rozpocząć kurs spawania, nie musimy spełniać żadnych specjalnych wymagań. Kurs taki może ukończyć prawie każdy, a zdobyte w ten sposób uprawnienia spawacza będą mocnym atutem na rynku pracy. Sprawdźmy więc, jakie kursu spawania są najbardziej atrakcyjne i jak wybrać najlepszy z nich.

CZYTAJ WIĘCEJ
Rębak do drewna ? dlaczego warto zrobić kurs na jego obsługę?

Rębak do drewna to maszyna przydatna w sytuacjach związanych z organizacją i porządkowaniem terenu. Niezależnie od tego, czy przygotowujemy plac budowy, czy też porządkujemy tereny zielone, rębak do drewna może znacznie przyspieszyć naszą pracą. Sprawdźmy dziś, czym są rębaki do drewna, jak działają i co trzeba zrobić, aby zdobyć uprawnienia do obsługi rębaka.

CZYTAJ WIĘCEJ
Szkolenia SEPowskie ? co musisz o nich wiedzieć?

Szkolenie SEP pozwala na zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu dozoru i eksploatacji sieci energetycznych. Uprawnienia SEP będą atrakcyjnym dla wielu pracodawców dodatkiem do naszego CV. Dodatkowo wiedza zdobyta w czasie kursów SEP na pewno nie raz przyda nam się w życiu codziennym. Jeśli myślicie o tego rodzaju szkoleniu zawodowym, to zapraszamy do lektury. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie podstawowe informacje na temat szkoleń SEP i uprawnień, które można dzięki nim uzyskać.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kurs na żurawie ? dlaczego warto zrobić go u nas?

Dynamiczny rozwój sektora budowlanego sprawia, że zapotrzebowanie na wykwalifikowanych operatorów żurawi i specjalistycznych urządzeń dźwigowych stale rośnie. Kurs na żurawie jest więc całkiem dobrym pomysłem na zdobycie wartościowych i cenionych przez pracodawców umiejętności. Sprawdźmy dziś, dlaczego kurs na żurawie warto zrobić w naszych ośrodkach szkoleniowych i jakie są rodzaje uprawnień na żurawie.

CZYTAJ WIĘCEJ
Uprawnienia na koparkę - co musisz o nich wiedzieć?

Kurs na koparkę to nie tylko szansa na zdobycie unikalnych, praktycznych umiejętności. To przede wszystkim droga do zdobycia dobrze płatnej i stabilnej pracy. Zanim wybierzecie konkretny kurs, warto sprawdzić, jakie są rodzaje uprawnień na koparkę, ile kosztuje takie szkolenie i czego można się w jego trakcie nauczyć.

CZYTAJ WIĘCEJ
Uprawnienia na koparkoładowarkę ? jak wyrobić?

Koparkoładowarki to jedna z najbardziej uniwersalnych maszyn budowlanych. Z przodu mają zwykle zamontowaną szeroką łyżkę, charakterystyczną dla ładowarek, natomiast z tyłu posiadają ramię koparki. Takie wyposażenie pozwala na bardzo wszechstronne prace ziemne i budowlane. Operator koparkoładowarki może wykonać precyzyjny wykop, przetransportować urobek, uporządkować teren na placu budowy czy nawet dokonać prostych wyburzeń.

CZYTAJ WIĘCEJ
Szkolenie okresowe dla kierowców - co musisz wiedzieć przed?

Praca kierowcy zawodowego to odpowiedzialny i wymagający zawód. Aby dbać o bezpieczeństwo swoje, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego, zawodowi kierowcy muszą regularnie odnawiać swoje uprawnienia. Odbywa się to poprzez ukończenie szkolenia okresowego dla kierowców. Dzisiaj sprawdzimy, czym właściwie jest szkolenie okresowe kierowców i jak często trzeba je przechodzić. Zapraszamy do lektury.

CZYTAJ WIĘCEJ