Centrum szkolenia kierowców
i operatorów maszyn budowlanych
Masz pytania? KLIKNIJ KONTAKT
Kursylektor.pl BLOG
Kurs na operatora równiarki kl.I - wszystkie

Od ponad dekady inwestycje w infrastrukturę w Polsce utrzymują się na bardzo wysokim poziomie. Dlatego też firmy budowlane ciągle potrzebują wykwalifikowanych pracowników wszystkich szczebli. Co jednak warte podkreślenia, największy deficyt występuje w przypadku specjalistów w zakresie obsługi ciężkiego sprzętu. Dlatego też osoby posiadające uprawnienia na koparkę, walec czy właśnie równiarkę są bardzo poszukiwane i mogą liczyć na dobre wynagrodzenie. Jeśli chciałbyś dołączyć do tej grupy, to serdecznie zapraszamy na ten kurs!

CZYTAJ WIĘCEJ
Kurs na operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych

XXI wiek dość powszechnie określany jest czasem specjalistów i zawodowców. I nie ma w tym wcale przesady, czego dobitnym przykładem jest rynek pracy. Najbardziej poszukiwani są na nim właśnie fachowcy, osoby z konkretnym zawodem i twardymi umiejętnościami przydatnymi w gospodarce. Ludzie tacy mogą też oczywiście liczyć na lepsze wynagrodzenia, a także nie martwić się ewentualnymi redukcjami etatów. Dlatego też warto posiadać dobry fach w ręku, a także dbać o doszkalanie. W obu przypadkach jedną z opcji może być kurs operatora zagęszczarek oraz ubijaków wibracyjnych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kategoria C - samochody ciężarowe

Mimo swoich ograniczeń, samochody ciężarowe o DMC powyżej 3,5 tony stanowią obecnie jeden z kluczowych elementów transportu wszelkiego rodzaju towarów na całym świecie. W odróżnieniu od pociągów czy samolotów, mogą one dotrzeć praktycznie wszędzie i nie wymagają bardzo rozbudowanej infrastruktury. Ich nośność jest z kolei na tyle duża, by wystarczać w większości sytuacji. Nie powinno więc dziwić, że zapotrzebowanie na kierowców takich pojazdów jest niezmiennie wysokie. Jeśli chcesz do nich dołączyć, to serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszego kursu, który przygotowuje uczestników do zdobycia uprawnień do kierowania samochodami ciężarowymi – czyli kurs kategorii C.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kurs na operatora kruszarki, przesiewacza, sortownika

Posiadanie uprawnień na pojazdy i maszyny używane w budownictwie, przemyśle wydobywczym i produkcyjnym to obecnie przepustka do dobrze płatnego i pewnego zatrudnienia. Jeśli więc chcesz zdobyć zawód operatora kruszarki, przesiewacza czy sortownika, to koniecznie powinieneś skorzystać z kursów prowadzonych przez Centrum Szkoleniowe LEKTOR.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kategoria D - autobusy

Bez transportu trudno wyobrazić sobie współczesny świat. Dlatego też zapotrzebowanie na kierowców zawodowych jest niezmiennie duże – a nawet rośnie. Co przy tym ważne, dotyczy to nie tylko osób posiadających uprawnienia do prowadzenia samochodów dostawczych i ciężarowych, ale także autobusów. Specjalistów z tej ostatniej grupy kształcimy na naszych kursach prawa jazdy kategorii D.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kurs lutowaczy gazowych - ręczne lutowanie twarde

Dobry fach i wykształcenie to z całą pewnością klucze do sukcesu zawodowego. Kurs lutowaczy gazowych z zakresu lutowania twardego umożliwia zdobycie nowych umiejętności i daje szanse pracy w nowym, poszukiwanym na rynku pracy zawodzie. Dzięki jego ukończeniu można uzyskać uprawnienia do wykonywania lutowania ręcznego, czyli jednego z podstawowych sposobów łączenia metali.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kursy na koparkę

Współczesna gospodarka budowana jest na specjalistach. Dlatego nie powinno dziwić, że wykwalifikowany pracownicy mogą liczyć na pewne i dobrze płatne zatrudnienie. Nie inaczej jest w przypadku operatorów koparek, którzy są niezbędni przy praktycznie każdej inwestycji. Jakie uprawnienia w tym zakresie można uzyskać w naszej firmie szkoleniowej?

CZYTAJ WIĘCEJ
Na jakie zawody jest zapotrzebowanie?

Wybór odpowiedniego zawodu to często decyzja, która ma ogromny wpływ na całe nasze życie. Niezależnie od tego, czy planujemy zmianę zawodu, czy też dopiero startujemy na rynku pracy, warto sprawdzić, na jakie zawody jest aktualnie zapotrzebowanie i jak znaleźć dobrze płatny zawód. Postanowiliśmy zebrać dzisiaj garść praktycznych informacji na ten temat. Zapraszamy do lektury.

CZYTAJ WIĘCEJ
Jak zmienić zawód? 3 kursy, które pozwolą znaleźć Ci dobrą pracę

Jak znaleźć dobrze płatny zawód? Jaki kurs zawodowy opłaca się zrobić? Czy zmiana zawodu jest trudna? Jeśli szukacie odpowiedzi na co najmniej jedno z tych pytań, to zapraszamy do lektury dzisiejszego poradnika.  

CZYTAJ WIĘCEJ
Jaki zawód wybrać? 3 kursy, które pozwolą Ci dobrze zarabiać

Jaki zawód wybrać? To jedno z najważniejszych pytań w naszym życiu. To, jaką pracę wykonujemy, rzutuje często na wiele innych aspektów naszego życia. Do lektury dzisiejszego poradnika zapraszamy zarówno tych, którzy dopiero planują swoją karierę zawodową, jak i tych, którzy nie są zadowoleni z obecnej pracy i chcą się przekwalifikować.

CZYTAJ WIĘCEJ
Na jaki zawód się przekwalifikować? 4 pomysły

Zmiana zawodu to zawsze duży krok. Często im jesteśmy starsi, tym taka decyzja jest dla nas trudniejsza. Dziś mamy dla was propozycje kilku ciekawych i dobrze płatnych zawodów, na które można się przebranżowić po 40. czy 45. roku życia i zmienić pracę na lepszą.

CZYTAJ WIĘCEJ
Ile zarabia kierowca cysterny? Aktualne stawki w Europie

Interesuje Was praca kierowcy cysterny? Chcecie zdobyć kwalifikacje w tym zawodzie? Zobaczmy więc, ile zarabia kierowca cysterny w Polsce i na jakie zarobki może liczyć za naszą zachodnią granicą. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Ile zarabia kierowca tira w USA?

Charakterystyczne amerykańskie 18-kołowe ciężarówki przyprawiają o szybsze bicie serca niejednego fana motoryzacji. Dla wielu polskich kierowców praca truckera w USA jest swojego rodzaju marzeniem. Okazuje się, że dla osoby zdeterminowanej nie jest to wcale niemożliwe. Sprawdźmy więc, jak zostać kierowcą w USA i ile zarabia kierowca TIRa w Stanach Zjednoczonych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Ile zarabia operator dźwigu w Polsce i za granicą ? aktualne stawki

Praca operatora dźwigu to zawód wymagający i odpowiedzialny. Obsługując tego rodzaju urządzenia, musimy zadbać o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale również innych osób w rejonie prac. Biorąc pod uwagę wymagania, stawiane na co dzień operatorom dźwigów, nie ma się co dziwić, że tego rodzaju praca pozwala zdobyć przyzwoite wynagrodzenie. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie tego, ile zarabia operator dźwigu w Polsce i na jakie wynagrodzenie może liczyć za granicą. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Ile zarabia operator wózka widłowego? Aktualne stawki

Wózki widłowe to uniwersalne urządzenia dźwigowe wykorzystywane w wielu branżach. Uprawnienia operatora wózka widłowego mogą być mocnym atutem w trakcie poszukiwania pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Sprawdźmy dziś, ile zarabia operator wózka widłowego i jakie uprawnienia musi posiadać. Zapraszamy do lektury.

CZYTAJ WIĘCEJ
Certyfikaty ważne w UE, czyli kilka słów o naszych certyfikatach

Instytucja zawodu regulowanego funkcjonuje we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dziś sprawdzimy, czy certyfikat zawodowy zdobyty w Polsce uprawnia nas do wykonywania zawodu regulowanego za granicą. Spróbujemy również odpowiedzieć na pytania, jak zdobyć certyfikaty europejskie i w jakich branżach one funkcjonują. Jeżeli myślicie o pracy w zawodzie regulowanym w jednym z krajów Unii Europejskiej, zapraszamy do lektury.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kurs montera rusztowań - na czym polega?

Wykwalifikowany monter rusztowań może liczyć na przyzwoitą pensję w Polsce i za granicą. Dziś postaramy się Wam przybliżyć, na czym polega kurs montera rusztowań i kto może zostać jego uczestnikiem.

CZYTAJ WIĘCEJ
5 kursów, dzięki którym szybko znajdziesz pracę

Jaki kurs zrobić, żeby dobrze zarabiać? To pytanie zadają sobie na pewno osoby, które planują zmianę stanowiska lub pracodawcy. Dziś postaramy się przynajmniej częściowo odpowiedzieć na to pytanie i przedstawimy Wam propozycję kilku przydatnych kursów zawodowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kurs montera rusztowań - czy warto?

Kurs montera rusztowań to szkolenie idealne dla osób pracujących w sektorze budowlanym, które chcą poszerzyć swoje kompetencje. Jeśli interesuje Was tego rodzaju szkolenie, to zapraszamy do dalszej lektury. Z dzisiejszego wpisu dowiecie się, czym zajmuje się monter rusztowań, jak wygląda tego rodzaju kurs zawodowy i na jakie zarobki można liczyć na tym stanowisku.

CZYTAJ WIĘCEJ
Nauka spawania - jak powinna wyglądać?

Kurs spawania to stosunkowo prosty i powszechnie dostępny sposób na zdobycie wartościowych umiejętności. Aby rozpocząć kurs spawania, nie musimy spełniać żadnych specjalnych wymagań. Kurs taki może ukończyć prawie każdy, a zdobyte w ten sposób uprawnienia spawacza będą mocnym atutem na rynku pracy. Sprawdźmy więc, jakie kursu spawania są najbardziej atrakcyjne i jak wybrać najlepszy z nich.

CZYTAJ WIĘCEJ
Rębak do drewna ? dlaczego warto zrobić kurs na jego obsługę?

Rębak do drewna to maszyna przydatna w sytuacjach związanych z organizacją i porządkowaniem terenu. Niezależnie od tego, czy przygotowujemy plac budowy, czy też porządkujemy tereny zielone, rębak do drewna może znacznie przyspieszyć naszą pracą. Sprawdźmy dziś, czym są rębaki do drewna, jak działają i co trzeba zrobić, aby zdobyć uprawnienia do obsługi rębaka.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kurs na rozściełacz asfaltu - jak wyrobić uprawnienia?

Zastanawiacie się, czy kurs na rozściełacz asfaltu to dobry pomysł? Czy mając takie uprawnienia, można liczyć na znalezienie dobrze płatnej pracy? Według danych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w minionym roku powstało prawie 500 km nowych dróg. Tym samym rok 2019 był drugim najlepszym rokiem pod tym względem. Dane te dotyczą jedynie dróg krajowych, autostrad, tras ekspresowych itd. Do tego możemy doliczyć jeszcze remonty setek kilometrów lokalnych dróg gminnych. Kolejne lata również zakładają setki kilometrów nowych inwestycji. Może się to wiązać ze sporym zapotrzebowaniem na operatorów ciężkiego sprzętu, wykorzystywanego przy budowie dróg.  

CZYTAJ WIĘCEJ
Jaki kurs opłaca się zrobić? Wybraliśmy aż 7!

Kurs zawodowy lub specjalistyczne szkolenie to najłatwiejszy sposób na zdobycie konkretnych, praktycznych umiejętności. Dziś przygotowaliśmy dla Was informacje aż o 7 kursach zawodowych, które warto zrobić, aby znaleźć dobrze płatną pracę.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kurs operatora maszyn drogowych ? co możesz wybrać?

Liczba inwestycji drogowych w Polsce rośnie z roku na rok. Firmy je realizujące często prowadzą rekrutacje i szukają nowych, wykwalifikowanych pracowników. Doświadczony operator maszyn drogowych nie powinien mieć więc większych problemów ze znalezieniem pracy. Jeśli zastanawiacie się nad tym, jaki kurs na maszyny drogowe wybrać, zapraszamy do dalszej lektury.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bezpłatne szkolenia ? dlaczego warto wybrać CSL LEKTOR?

Bezpłatne szkolenia zawodowe to oferta skierowana zarówno dla osób bezrobotnych, poszukujących pracy, jak i dla osób czynnych zawodowo, które chcą się przekwalifikować. Z darmowych kursów i szkoleń mogą skorzystać także żołnierze kończący służbę. O tym, jak skorzystać z darmowych kursów zawodowych i kto może otrzymać takie dofinansowanie szkoleń, dowiecie się z dzisiejszego poradnika.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kursy na operatora maszyn robót ziemnych - 3 najlepsze!

Wykwalifikowany operator maszyn do robót ziemnych może liczyć na zarobki rzędu 4000 – 6000 złotych. Kwota ta drastycznie rośnie, jeśli pracę na takim stanowisku znajdziemy w jednym z krajów Europy Zachodniej. Dziś, przyjrzymy się bliżej kursom na maszyny ziemne i postaramy się przedstawić Wam najpopularniejsze szkolenia tego rodzaju.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kurs spawania w 5 pytaniach i odpowiedziach

Interesuje Cię kurs na spawacza? Zastanawiasz się, ile kosztuje taki kurs, jak długo trwa i kto może do niego przystąpić? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z kursami na spawacza znajdziesz w poniższym poradniku.

CZYTAJ WIĘCEJ
Szkolenia SEPowskie ? co musisz o nich wiedzieć?

Szkolenie SEP pozwala na zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu dozoru i eksploatacji sieci energetycznych. Uprawnienia SEP będą atrakcyjnym dla wielu pracodawców dodatkiem do naszego CV. Dodatkowo wiedza zdobyta w czasie kursów SEP na pewno nie raz przyda nam się w życiu codziennym. Jeśli myślicie o tego rodzaju szkoleniu zawodowym, to zapraszamy do lektury. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie podstawowe informacje na temat szkoleń SEP i uprawnień, które można dzięki nim uzyskać.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kurs ADR ? dlaczego warto?

Prawo jazdy kategorii C otwiera co prawda drogę do wielu stanowisk, jednak coraz częściej samo prawo jazdy to za mało, aby konkurować na rynku pracy o najlepsze posady. Sprawdźmy więc, co zawodowemu kierowcy daje kurs ADR i czy rzeczywiście warto go zrobić.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kurs na żurawie ? dlaczego warto zrobić go u nas?

Dynamiczny rozwój sektora budowlanego sprawia, że zapotrzebowanie na wykwalifikowanych operatorów żurawi i specjalistycznych urządzeń dźwigowych stale rośnie. Kurs na żurawie jest więc całkiem dobrym pomysłem na zdobycie wartościowych i cenionych przez pracodawców umiejętności. Sprawdźmy dziś, dlaczego kurs na żurawie warto zrobić w naszych ośrodkach szkoleniowych i jakie są rodzaje uprawnień na żurawie.

CZYTAJ WIĘCEJ
Uprawnienia na koparkę - co musisz o nich wiedzieć?

Kurs na koparkę to nie tylko szansa na zdobycie unikalnych, praktycznych umiejętności. To przede wszystkim droga do zdobycia dobrze płatnej i stabilnej pracy. Zanim wybierzecie konkretny kurs, warto sprawdzić, jakie są rodzaje uprawnień na koparkę, ile kosztuje takie szkolenie i czego można się w jego trakcie nauczyć.

CZYTAJ WIĘCEJ
Uprawnienia na ładowarkę ? jak je wyrobić?

Ładowarki to stosunkowo uniwersalny rodzaj maszyn roboczych. Wykorzystywane są one w różnych gałęziach gospodarki – od sektora budowlanego przez sektor górniczy aż po rolny czy leśny. Doświadczony operator ładowarki nie powinien mieć więc problemów ze znalezieniem atrakcyjnej pracy.

CZYTAJ WIĘCEJ
Uprawnienia na koparkoładowarkę ? jak wyrobić?

Koparkoładowarki to jedna z najbardziej uniwersalnych maszyn budowlanych. Z przodu mają zwykle zamontowaną szeroką łyżkę, charakterystyczną dla ładowarek, natomiast z tyłu posiadają ramię koparki. Takie wyposażenie pozwala na bardzo wszechstronne prace ziemne i budowlane. Operator koparkoładowarki może wykonać precyzyjny wykop, przetransportować urobek, uporządkować teren na placu budowy czy nawet dokonać prostych wyburzeń.

CZYTAJ WIĘCEJ
Szkolenie okresowe dla kierowców - co musisz wiedzieć przed?

Praca kierowcy zawodowego to odpowiedzialny i wymagający zawód. Aby dbać o bezpieczeństwo swoje, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego, zawodowi kierowcy muszą regularnie odnawiać swoje uprawnienia. Odbywa się to poprzez ukończenie szkolenia okresowego dla kierowców. Dzisiaj sprawdzimy, czym właściwie jest szkolenie okresowe kierowców i jak często trzeba je przechodzić. Zapraszamy do lektury.

CZYTAJ WIĘCEJ
Ile kosztuje prawo jazdy na autobus?

5000 zł brutto w kraju i nawet kilkanaście tysięcy zł za granicą. Na takie zarobki może liczyć zawodowy kierowca autobusu. Sprawdźmy więc, ile kosztuje kurs na prawo jazdy kategorii D i jakie jeszcze uprawnienia trzeba zdobyć, aby zasiąść za kierownicą autobusu.

CZYTAJ WIĘCEJ
Jak uzyskać dofinansowanie na kursy doszkalające?

Dofinansowanie na kursy i szkolenia to często szansa na poszerzenie własnych kompetencji i zmianę pracy na lepszą. Sprawdźmy dziś, jak uzyskać dofinansowanie na kursy doszkalające i jaki bezpłatny kurs wybrać. Jeśli myślicie o zmianie pracy lub zdobyciu nowych, praktycznych umiejętności, zapraszamy do lektury.

CZYTAJ WIĘCEJ