Panel kursanta

Urządzenia dźwigowe UDT

Opis kursu:

Kurs prowadzony przez Centrum Szkoleniowe Lektor umożliwia zdobycie uprawnień i nabycie wiedzy z zakresu obsługi wózków jezdniowych  podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z wysięgnikiem oraz z osobą obsługującą wraz z ładunkiem

Dzięki możliwości zmiany osprzętu w ładowarkach teleskopowych, maszyny te można przystosować do różnego typu prac. Dzięki temu nie brakuje zleceń na ich wykorzystanie. Rynek wciąż poszukuje wykwalifikowanych operatorów wózków jezdnych kat. I WJO, oferując im stabilną i dobrze płatną pracę.

Jaki cel ma kurs na ładowarkę teleskopową?

Szkolenie na ładowarki teleskopowe jest dobrą inwestycją w konkurencyjność na rynku pracy. Kurs dotyczy ładowarek teleskopowych, czyli wózków jezdnych ze zmienną długością wysięgnika, ma na celu przygotowanie pracownika do bezpiecznej i wydajnej pracy z urządzeniem. Szkolenie uczy praktycznej eksploatacji maszyny oraz zasad BHP obowiązujących podczas pracy z nią.

Nasz kurs przygotowuje do zdania egzaminu przed komisją wybraną przez kierownika terenowego Urząd Dozoru Technicznego. Dzięki temu, uczestnicy kursu mają możliwość uzyskania kwalifikacji zawodowych w zawodzie operator wózków jezdnych (dawna kat. I WJO).

Szkolenia obejmują zarówno umiejętności praktyczne, jak i wiedzę teoretyczną.

Ładowarka teleskopowa – szczegóły kursu

Szkolenie prowadzone jest przez wykwalifikowanych wykładowców i doświadczonych instruktorów, którzy w sposób łatwy i przystępny przekazują swoją wiedzę. Zajęcia praktyczne odbywają się z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. Dzięki praktycznym ćwiczeniom na ładowarkach teleskopowych, uczestnicy mogą z powodzeniem zacząć pracę w zawodzie od razu po zakończeniu kursu.

Zajęcia organizowane w naszym ośrodku podzielone są na trzy bloki:

  • część teoretyczną – w trakcie wykładów kursanci poznają rodzaje i budowę wózków widłowych oraz dowiadują się, jak bezpiecznie korzystać z wózka widłowego (jakie czynności należy wykonać przed i po zakończeniu pracy),
  • nauka i praca z testami egzaminacyjnymi. Zasady wypełniania testów, zasady oceny oraz nauka. Jako JEDYNY ośrodek szkoleniowy w Polsce dla Swoich kursantów wprowadziliśmy autorski program nauki, wyposażony w kluczowe narzędzie do sprawdzania wiedzy oraz oceny wyników swojej pracy.
  • część praktyczną – pod okiem doświadczonego instruktora kursanci chcący zdobyć uprawnienia na wózki widłowe uczą się, jak poprawnie korzystać
    z urządzenia.

Gdzie znajdziesz pracę po kursie na operatora ładowarki?

Każda ładowarka teleskopowa może pracować z dodatkowym osprzętem, takim jak: widły, kosze, łyżki. Maszyny są więc często wykorzystywane w budownictwie, przemyśle oraz rolnictwie. Urządzenia pracują przy transporcie kruszyw, pracach ziemnych, a także przy rozładunku i załadunku palet i big-bagów w magazynach.

Osoby posiadające uprawnienia na ładowarki teleskopowe, z powodzeniem pracują jako samodzielni usługodawcy.

Uczestnikiem kursu może zostać osoba, która:
  • jest pełnoletnia (ukończone 18 lat),
  • posiada co najmniej wykształcenie podstawowe,
  • prawo jazdy kategorii B, w przypadku posiadania prawa jazdy C kursant ma możliwość poruszania się dźwigiem po drogach publicznych.

Urządzenia dźwigowe UDT

Cena kursu:

1000
*

 zł.

*Do ceny należy doliczyć koszt organizacji sesji egzaminacyjnej wraz z wydaniem uprawnień

Najbliższe terminy:

Radzymin

18-04-2024 – Online
25-04-2024 – Stacjonarny
09-05-2024 – Stacjonarny

Warszawa

18-04-2024 – Online
25-04-2024 – Stacjonarny
09-05-2024 – Stacjonarny

Łomża

18-04-2024 – Online
25-04-2024 – Stacjonarny
09-05-2024 – Stacjonarny

Płock

18-04-2024 – Online
25-04-2024 – Stacjonarny
09-05-2024 – Stacjonarny

Kurs prowadzony jest przez doświadczoną kadrę wykładowców i instruktorów, którzy w przystępnych słowach omawiają zagadnienia związane z problematyką wózków jezdniowych podnośnikowych. Atutem zajęć praktycznych realizowanych w naszej firmie jest nowoczesny sprzęt, na którym uczą się nasi kursanci. Dzięki temu, bez przeszkód podejmują oni pracę w zawodzie zaraz po zdanym egzaminie.

 

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 18 lipca 2001 r. w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych (Dz. U. z 2001 r. nr 79, poz. 849 wraz z późniejszymi zmianami).

 

Ważna Informacja!!! 
Wszystkie zaświadczenia kwalifikacyjne wydane na podstawie postępowań wszczętych przez UDT przed 01 czerwca 2019 roku straciły ważność 1 stycznia 2024.
ODNÓW SWOJE UPRAWNIENIA z Centrum Szkoleniowym LEKTOR.
Informacje: tel 503 903 303 

 

Skip to content