Panel kursanta

Praca dla introwertyka ? 5 zawodów dla Ciebie!

Poszukując pracy, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na swoje indywidualne, zależne od typu osobowości, predyspozycje zawodowe. To naturalne, że jedni z nas lepiej sprawdzają się w pracy w zespole, pozostając w częstym kontakcie z ludźmi, a inni dużo wydajniej wykazują się przy odosobnionej pracy, ze względu na introwertyczne usposobienie. W niniejszym artykule wskażemy, jaka praca dla introwertyka jest najbardziej opłacalna oraz które z tego rodzaju zawodów są poszukiwane przez pracodawców. Przygotowaliśmy listę pięciu zawodów dla introwertyków – sprawdź, który najbardziej pasuje do Ciebie!

Praca dla introwertyka
Czym charakteryzuje się praca dla introwertyków? Przede wszystkim jest to praca bez kontaktu z ludźmi. Oznacza to, że jest to praca bez kontaktu z klientem, ale również bez lub z bardzo ograniczonym kontaktem z innymi współpracownikami. Jeżeli więc samodzielne wykonywanie zadań i poleganie głównie na sobie jest dla Ciebie najlepszą opcją, to w ramach swojej ścieżki kariery powinieneś wybrać zawód dla introwertyka.

Zawody dla introwertyków
Nasza lista zawodów dla introwertyków przedstawia się następująco:

  1. Operator żurawia
    Szczególnie żurawie wieżowe wiążą się z pracą na wysokościach, nawet do 100 m nad ziemią. Takie odosobnienie wydaje się rajem dla introwertyków – oczywiście o ile nie ma się przy tym lęku wysokości. Aby otrzymać zatrudnienie w tym zawodzie, należy zdobyć odpowiednie uprawnienia na urządzenia dźwigowe. Szkolenia z tego zakresu obejmują nie tylko uprawnienia na stanowisko operatora różnego rodzaju żurawi, ale również dźwigów, suwnic, podestów ruchomych oraz wózków widłowych.
  2. Kierowca samochodu ciężarowego
    Kierowcy zawodowi, którzy przewożą towary to prawdziwi samotnicy. Często całymi godzinami nie mają kontaktu z ludźmi, który i tak zwykle ogranicza się do krótkiej obecności przy załadunku czy rozładunku. Reszta to wielogodzinna jazda, którą można odbywać, jeśli się przejdzie odpowiednie kursy dla kierowców zawodowych. W ramach tych kursów można zdobyć kwalifikacje do przewozu rzeczy i osób, a także przejść szkolenie z nalewania i opróżniania cystern. Warto pamiętać, że co pięć lat kierowcy zawodowi powinni odnawiać swoje uprawnienia w ramach okresowych szkoleń.
  3. Operator walca
    Warunkami pracy idealnymi dla introwertyka wydają się również kabiny walców drogowych. Praca na maszynach drogowych charakteryzuje się mocno ograniczonym kontaktem z innymi ludźmi. Jeżeli czujesz, że to praca dla Ciebie, zapisz się na szkolenie na maszyny do robót drogowych – pośród nich znajdziesz również kursy na operatora frezarek, pilarek, przecinarek, zagęszczarek, skrapiarek, recyklerów, rębaków do drewna i innych maszyn.
  4. Operator koparki
    Koparki to jedne z najpopularniejszych maszyn budowlanych. Ich operatorzy wykonują swoją pracę w odosobnieniu od innych pracowników, zamknięci w swoich kabinach. Dlatego introwertykom polecamy atrakcyjny kurs na maszyny budowlane, w ramach którego będą mogli odbyć szkolenie również na pozostałe maszyny budowlane tj.: ładowarki, koparkoładowarki, spycharki, równiarki, pogłębiarki, kafary, palownice, kruszarki itp.
  5. Elektryk
    Zawodem, który wymaga dużego skupienia i odpowiedzialności, niewątpliwie jest elektryk. W tym zawodzie ważne jest, aby polegać przede wszystkim na sobie, a nie pracy zespołowej. Dlatego świetnie sprawdzą się w nim introwertycy, którym polecamy szkolenie elektryczne, przygotowujące do dozoru nad instalacjami elektrycznymi, energetycznymi lub gazowymi.

Mamy nadzieję, że nasza lista pomoże Ci znaleźć wymarzoną pracę – szczególnie jeśli częsty kontakt z ludźmi nie jest dla Ciebie najważniejszy.

Czytaj także:
• Na jakie zawody jest zapotrzebowanie
• Jaki kurs opłaca się zrobić? Wybraliśmy aż 7!
• Jak zmienić zawód? 3 kursy, które pozwolą znaleźć Ci dobrą pracę
• 5 kursów, dzięki którym szybko znajdziesz pracę
• Na jaki zawód się przekwalifikować? 4 pomysły
• Praca bez doświadczenia – jak zacząć i gdzie szukać?
• Praca bez wykształcenia. Gdzie znaleźć pracę bez studiów?
• Praca za granicą bez języka – gdzie i w jakich zawodach?
• Jak znaleźć pracę? Garść porad!

Skip to content