Bezpłatne szkolenia zawodowe to oferta skierowana zarówno dla osób bezrobotnych, poszukujących pracy, jak i dla osób czynnych zawodowo, które chcą się przekwalifikować. Z darmowych kursów i szkoleń mogą skorzystać także żołnierze kończący służbę. O tym, jak skorzystać z darmowych kursów zawodowych i kto może otrzymać takie dofinansowanie szkoleń, dowiecie się z dzisiejszego poradnika.
Jakie kursy i szkolenia warto zrobić?
Z jakich przydatnych kursów i szkoleń można bezpłatnie skorzystać w naszych ośrodkach szkoleniowych? Darmowe szkolenia zawodowe obejmują aktualnie:
- Kursy na operatorów maszyn drogowych i budowlanych (łącznie kilkanaście różnych kursów dotyczących obsługi kilkunastu różnych grup urządzeń).
- Kursy spawania – grupa kursów obejmująca różne metody spawania.
- Kurs operatora żurawia i innych urządzeń UDT.
- Kursy na prawo jazdy kategorii, C, C+E i D, a także kursy kwalifikacji wstępnej niezbędne do podjęcia pracy kierowcy zawodowego.
- Kursy operatorów wózków jezdniowych z Certyfikatem Unijnym.
Każdy z tych kursów pozwala na zdobycie zarówno praktycznych umiejętności, jak i odpowiedniego certyfikatu czy państwowych uprawnień. Dokumenty te pozwalają na podjęcie pracy w zawodzie operatora konkretnych urządzeń.
Bezpłatne szkolenia zawodowe – jak z nich skorzystać?
Sposobów na skorzystanie z darmowych kursów w naszych ośrodkach szkoleniowych jest kilka. Instytucje, które oferują finansowanie kursów zawodowych to między innymi:
- Powiatowe Urzędy Pracy,
- Wojskowe Biura Emerytalne (dla żołnierzy zawodowych kończących służbę),
- Krajowy Fundusz Szkoleniowy,
- Bazy Usług Rozwojowych,
- Instytucje Unijne.
Jak zrobić bezpłatne szkolenie z certyfikatem? W pierwszej kolejności musimy zakwalifikować się do jednego z programów prowadzonych przez wyżej wymienione instytucje.
- Osoby bezrobotne, które chcą zmienić zawód lub podnieść swoje kwalifikacje mogą skorzystać z szerokiej oferty szkoleń w naszych ośrodkach. Osoby zarejestrowane jako bezrobotne w PUP zapraszamy do kontaktu w celu poznaniu szczegółowej oferty bezpłatnych szkoleń.
- Osoby pracujące mogą skorzystać z finansowania kursu za pośrednictwem Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Powstał on w ramach Funduszu Pracy. Celem tej instytucji jest pomoc w utrzymaniu zatrudnienia osób pracujących poprzez polepszanie i poszerzanie ich kompetencji.
- Zawodowi żołnierze kończący służbę mogą skorzystać z darmowych szkoleń w ramach programu Rekonwersja. Za ich realizację odpowiadają Wojskowe Biura Emerytalne, a były żołnierz może otrzymać zwrot kosztów kursu, a także przejazdów i noclegów.
Istnieją również inne programy finansowania, z których skorzystać mogą zarówno osoby pracujące, uczące się, jak i bezrobotni. Przykładem mogą być niektóre programu unijne, na przykład Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki. Więcej o szkoleniach realizowanych w ramach tego unijnego programu możecie przeczytać na stronie: https://www.kursylektor.pl/bezplatne-szkolenia,14
Szkolenia bezpłatne w CSL LEKTOR – dlaczego warto?
Dlaczego warto wybrać nasz ośrodek w celu odbycia bezpłatnego szkolenia z certyfikatem? Oto kilka zalet, które naszym zdaniem decydują o atrakcyjności naszej oferty:
- Kursy w naszych ośrodkach szkoleniowych odbywają się zarówno w trybie dziennym, jak i popołudniami i w weekendy. Dzięki temu osoby, które na co dzień pracują lub się uczą, mogą dopasować godziny kursów do swojego planu dnia.
- W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju istnieje możliwość zdalnego udziału w zajęciach teoretycznych. Dodatkowo na terenie naszych ośrodków dostępne są płyny do dezynfekcji rąk, a wszyscy kursanci muszą posiadać maseczki zakrywające nos i usta.
- Dysponujemy własnym, nowoczesnym parkiem maszyn i poligonami, na których odbywają się zajęcia praktyczne. Dzięki temu, że dysponujemy własnymi maszynami, każdy kursant może liczyć na odpowiednią ilość godzin zajęć praktycznych.
- Nasi instruktorzy mają wieloletnie doświadczenie oraz umiejętność swobodnego i przystępnego przekazania wiedzy.
- Szkolimy ponad 6000 osób rocznie.
Jeśli interesuje Was temat szkoleń zawodowych, ale nadal nie wiecie, jaki kurs wybrać, zapraszamy także do lektury poradników: