Panel kursanta

Kursy
spawania

Uprawnienia wydawane przez:
Instytut Spawalnictwa

Wybierz kurs dla siebie:

Rynek pracy wciąż poszukuje nowych spawaczy. Osoby po odpowiednim przeszkoleniu i z praktycznymi umiejętnościami są więc bardzo pożądanymi pracownikami. Co najważniejsze, popyt na fachowców wiąże się również z wysokimi zarobkami.

Co zyskasz na naszym kursie spawania?

Osoba, która ukończy kurs spawania i zda egzamin państwowy, otrzyma świadectwo oraz książkę spawacza, wydaną przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach. Przede wszystkim zdobędzie praktyczne umiejętności prawidłowego przygotowania powierzchni spawalniczych, prowadzenia dokumentacji prac i sprzętu oraz metodykę pracy z podstawowymi materiałami i konstrukcjami.

Kto może zostać spawaczem?

Aby zapisać się na kursy spawania organizowane przez Centrum Szkoleniowe Lektor, musisz mieć ukończone 18 lat i posiadać przynajmniej wykształcenie podstawowe.

Gdzie wykorzystasz zdobyte umiejętności?

Uprawnienia spawacza otwierają drogę do pracy warsztatach oraz zakładach przemysłowych. To zlecenia w transporcie, budownictwie, stoczniach czy w przedsiębiorstwach zajmujących się obsługą i serwisem sieci wodno-kanalizacyjnych.

Kurs spawania elektrodą otuloną MMA 111- Elektroda otulona

Kurs spawania łukowego elektrodą otuloną MMA 111 skierowany jest do osób, które chcą posiąść nową lub rozszerzyć posiadaną wiedzę z zakresu spawania elektrodami otulonymi.Kurs umożliwia zdobycie kompetencji w zakresie:

Kurs spawania łukowego elektrodą topliwą w osłonie gazów obojętnych MIG 131- Migomat Aluminium

Kurs spawania łukowego elektrodą topliwą w osłonie gazów obojętnych MIG 131 skierowany jest do osób, które chcą zdobyć albo wzbogacić posiadaną wiedzę z zakresu spawania elektrodami topliwymi.

Kurs spawania łukowego elektrodą topliwą w osłonie gazów aktywnych lub mieszanek gazowych MAG 135

Kurs spawania łukowego elektrodą topliwą w osłonie gazów aktywnych lub mieszanek gazowych MAG 135 / 138 to doskonała propozycja dla osób, które chcą zdobyć nowy zawód albo wzbogacić posiadaną wiedzę z zakresu spawania elektrodami topliwymi.

Kurs Spawania drutem elektrodowym proszkowym o rdzeniu topnikowym MAG 136

Spawanie metodą MAG (136) jest to proces spawania łukowego drutem  litym lub proszkowym. Metodę tę stosuje się najczęściej w warsztatach i zamkniętych obiektach, jako że do spawania używany jest gaz osłonowy, bez użycia którego tlen zawarty w powietrzu działałby na spaw na tyle szkodliwie, że praktycznie nie spełniałaby ona żadnych norm.

Kurs spawania łukowego elektrodą nietopliwą TIG 141

Interesują Cię uprawnienia spawalnicze? Doskonale trafiłeś! Nasz kurs spawania łukowego elektrodą nietopliwą TIG 141 skierowany jest do osób, które chcą zdobyć nowe umiejętności lub wzbogacić posiadaną wiedzę z zakresu spawania elektrodami nietopliwymi TIG 141. Proponowany kurs pozwala zdobyć uprawnienia spawalnicze, a tym samym zyskać nowe, specjalistyczne kompetencje i większą konkurencyjność na rynku pracy.

Kurs spawania gazowego 311 acetylenowo-tlenowego - Gazy

Kurs spawania gazowego skierowany jest do osób, które chcą zdobyć nowe umiejętności lub wzbogacić swoją wiedzę z zakresu spawania gazowego 311.

Kurs ręcznego przecinacza acetylenowo-tlenowego i propanowo-butanowo- tlenowym

Kurs ręcznego przecinacza tlenowego jest skierowany do osób, które chcą zdobyć nowe umiejętności poszukiwane przez pracodawców.  Dzięki ukończeniu szkolenia uzyskasz uprawnienia do wykonywania zawodu – ręcznego przecinacza tlenowego.

Kurs ręcznego cięcia plazmowego

Kurs ręcznego cięcia plazmowego jest skierowany do osób, które chcą zdobyć uprawnienia pozwalające na wykonywanie zawodu ręcznego przecinacza plazmowego.

Kurs lutowaczy gazowych – ręczne lutowanie twarde

Kurs lutowaczy gazowych z zakresu lutowania twardego umożliwia zdobycie nowych umiejętności i możliwość pracy w nowym, poszukiwanym zawodzie. Dzięki jego ukończeniu można uzyskać uprawnienia do wykonywania lutowania ręcznego.

Odnowienie kwalifikacji w wybranej metodzie

Aktualnie obowiązująca norma na egzaminowanie spawaczy stali EN 287-1, aluminium EN ISO 9606-2 oraz operatorów urządzeń EN 1418 określa ważność uprawnień na 2 lata. Po tym okresie aby nadal móc wykonywać prace spawalnicze należy poddać się weryfikacji uprawnień (odnowienie uprawnień spawacza). Aby to zrobić wystarczy zgłosić się do naszego ośrodka, pospawać próbkę i po pozytywnej ocenie złącza każdemu zainteresowanemu uprawnienia zostaną przedłużone.

Skip to content