Panel kursanta

Praca we Francji. Jakie są możliwości?

Ze względu na przynależność Francji i Polski do Unii Europejskiej, praca we Francji dla Polaków i Polek stoi otworem. Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń w tym względzie, dlatego możliwości są naprawdę szerokie. Oczywiście będą tym szersze, im więcej jesteśmy w stanie zaoferować potencjalnemu pracodawcy jako przyszli pracownicy. Sprawdź, jakie masz realne możliwości na tym polu.

Praca we Francji: Kierowca, budowlaniec, elektryk…

Europa Zachodnia, w tym Francja cierpią na niedobór wykwalifikowanych pracowników z sektorów: przemysłowego, transportowego, budowlanego itp. Dlatego wpisując w wyszukiwarce hasła, takie jak: “praca Francja elektryk”, “praca Francja spawacz”czy “kierowca Francja” lub “operator koparki Francja” możemy spodziewać się rezultatów w postaci licznych ofert pracy (możesz ich poszukiwać pośród ogłoszeń pośredniczących agencji pracy lub bezpośrednio od francuskich pracodawców). Wymienione stanowiska wiążą się oczywiście z odpowiednio wyższymi zarobkami niż w Polsce. Większość z nich będzie jednak wymagała konkretnych kompetencji oraz doświadczenia w branży. Na pewno przydadzą się więc profesjonalne szkolenia, pośród których wymienić trzeba m.in. kurs spawania, kursy dla kierowców zawodowych czy szkolenia elektroenergetyczne. Dzięki nim zyskasz praktyczne umiejętności oraz niezbędną wiedzę do wykonywania prac w poszukiwanych zawodach, przez co znacząco podniesiesz swoją atrakcyjność na francuskim rynku pracy. Kompleksowe szkolenia solidnie przygotowują do pracy w danym zawodzie, niezależnie od kraju – jest to bowiem wiedza uniwersalna, która sprawdza się na rynku międzynarodowym.

Praca we Francji – na co się przygotować?

Planując wyjazd do pracy we Francji, warto wziąć pod uwagę parę kwestii. Przede wszystkim dobrze jest posiadane certyfikaty czy dokumenty potwierdzające nasze uprawnienia przetłumaczyć – jeśli nie na język francuski, to chociaż na angielski (chyba że wybieramy szukanie pracy przez polskiego pośrednika). Kolejną kwestią jest właśnie znajomość francuskiego, który jeżeli nawet nie będzie wymagany w pracy z uwagi na brak kontaktu z klientem, to z pewnością przyda się w codziennym życiu – warto więc go opanować przynajmniej na podstawowym poziomie. Ponadto francuski rynek pracy trochę różni się od polskiego – pamiętajmy, że we Francji obowiązuje 35-godzinny tydzień pracy, a maksymalny dzień pracy powinien trwać 10 godzin. Możemy więc przygotować się na więcej czasu wolnego. Warto jednak o tym wiedzieć również ze względu na porównywanie miesięcznej pensji – w skali miesiąca, przepracujemy o ok. 20 godzin mniej, co znajdzie swoje odzwierciedlenie również w wysokości wynagrodzenia.

Francja dla fachowców – spróbuj swoich sił

Jeżeli poszukujesz nowych wyzwań zawodowych, warto rozważyć wyjazd za granicę. Wyższe zarobki we Francji zachęcają Polaków do emigracji w tym kierunku. Otwarte granice i ramiona francuskich pracodawców stanowią dodatkowy argument za taką decyzją. Zapisz się na wybrany kurs podnoszący Twoje kwalifikacje zawodowe i sprawdź, jak szybko możesz znaleźć pracę na satysfakcjonującym stanowisku.

Czytaj także:

Certyfikaty ważne w UE, czyli kilka słów o naszych certyfikatach.

Na jaki zawód się przekwalifikować? 4 pomysły.             

Praca w Holandii – co trzeba wiedzieć?            

Praca w Danii – najważniejsze informacje.

Skip to content