Panel kursanta

Urządzenia
dźwigowe UDT

Wybierz kurs dla siebie:

Zdobądź uprawnienia UDT dzięki Kursom w CSL Lektor

CSL Lektor specjalizuje się w przeprowadzaniu kursów i szkoleń umożliwiających zdobycie uprawnień, dzięki którym przed absolwentami otwiera się droga do wykonywania dobrze opłacanych zawodów, przede wszystkim w budownictwie. Należą do nich także kursy zapewniające zdobycie zaświadczeń kwalifikacyjnych Urzędu Dozoru Technicznego (UDT) do obsługi urządzeń transportu bliskiego: wózków widłowych, podestów ruchomych, żurawi, suwnic, dźwigów i wyciągów towarowych. Można u nas także zdobyć kwalifikacje hakowego – sygnalisty.

Uprawnienia UDT to przepustka na rynek pracy

Zapotrzebowanie na operatorów urządzeń transportu bliskiego jest wciąż duże, toteż znalezienie pracy z atrakcyjnym wynagrodzeniem nie stanowi problemu dla posiadaczy odpowiednich uprawnień. Czeka na nich także wiele ofert legalnej pracy za granicą. Co istotne, uprawnienie UDT obowiązuje w całym kraju. Po zdaniu egzaminu państwowego pracownik ma zatem kwalifikacje. Aby zapisać się na kurs, wystarczy mieć 18 lat i świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. Próg wejścia jest więc bardzo niski i praktycznie każdy zdrowy człowiek może zostać kursantem, a po egzaminie – operatorem z uprawnieniami UDT. Jego wartość na rynku pracy staje się tym samym wyższa.

Obsługa, konserwacja i zasady bezpieczeństwa

Szkolenia prowadzone w CSL Lektor obejmują zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Kto przyłoży się do nauki, nie powinien mieć problemów z egzaminem państwowym. CSL posiada nowoczesne maszyny i urządzenia, takie same jak te, na których kursanci będą w przyszłości pracować. W trakcie kursu każdy może więc w praktyce opanować zarówno samo sterowanie danym środkiem transportu, jak i jego konserwację. Musi także opanować zasady bezpieczeństwa obowiązujące w trakcie obsługi maszyn danego rodzaju. Wszystkiego tego mogą oczekiwać pracodawcy. Zatrudniając operatora, chcą mieć pewność, że nie spowoduje on wypadku przy pracy, mogącego mieć poważne, a niekiedy wręcz tragiczne skutki.

Dla fachowców liczne drzwi są szeroko otwarte

Uprawnienia UDT można uzyskać również w języku angielskim – uprawnienia należy przetłumaczyć u tłumacza przysięgłego. Nie są one ważne poza Polską, ale mogą być honorowane w poszczególnych krajach Unii Europejskiej.

Zarówno operatorzy różnego rodzaju wózków widłowych, jak i pracownicy zdolni obsługiwać dźwigi, żurawie czy suwnice, są i zapewne długo będą cenieni na rynku pracy. Ludzie z konkretnymi kwalifikacjami i uprawnieniami łatwo znajdują zatrudnienie nawet w czasie niekorzystnej sytuacji gospodarczej. Jest to ów słynny „fach w ręku”, który warto mieć, bo zawsze się opłaca!

Skip to content