Panel kursanta

Kursy na operatora maszyn robót ziemnych – 3 najlepsze!

Wykwalifikowany operator maszyn do robót ziemnych może liczyć na zarobki rzędu 4000 – 6000 złotych. Kwota ta drastycznie rośnie, jeśli pracę na takim stanowisku znajdziemy w jednym z krajów Europy Zachodniej. Dziś, przyjrzymy się bliżej kursom na maszyny ziemne i postaramy się przedstawić Wam najpopularniejsze szkolenia tego rodzaju.

Kursy na operatora maszyn robót ziemnych – przebieg i cena

Kursy na maszyny do robót ziemnych to bardzo obszerna grupa szkoleń. Obejmuje ona niemal 30 różnych kursów dotyczących urządzeń różnych klas. Poza najpopularniejszymi urządzeniami jak koparki, koparkoładowarki czy spycharki, możecie nauczyć się również obsługi specjalistycznych urządzeń. Do tej grupy należą między innymi wiertnice, pogłębiarki, węzły betoniarskie, wozidła technologiczne itd. 

Niezależnie od tego, jaki kurs na operator sprzętu do robót ziemnych wybierzemy, ich przebieg jest podobny. Mamy więc część teoretyczna, część praktyczną i państwowy egzamin kończący szkolenie. Po zdanym egzaminie kursant otrzymuje świadectwo i stosowne uprawniania. Są one potwierdzone odpowiednim wpisem w tak zwanej książce operatora maszyn roboczych. Wracając jeszcze na chwilę do praktycznej części kursu, warto wspomnieć, że nasze ośrodki posiadają własny nowoczesny park maszyn, a także świetnie wyposażone poligony. Dzięki temu kursanci nie tylko są dobrze przygotowani do egzaminu, ale również zyskują umiejętności, które przydadzą im się na co dzień w pracy zawodowej operatora sprzętu ciężkiego.

Sprawdźmy jeszcze, z jakim wydatkiem musimy się liczyć, planując kursy na operatora maszyn robót ziemnych. Cena kursu na sprzęt ciężki zależy oczywiście od wybranej klasy urządzeń. Większość popularnych kursów na maszyny robocze to wydatek w okolicach 1250 zł. Tyle kosztuje każdy z trzech najpopularniejszych kursów wymienionych poniżej. Do tego musimy doliczyć jeszcze opłatę za egzamin państwowy oraz za wydanie fizycznych uprawnień. Łącznie, cena takiego kursu na operatora maszyn do robót ziemnych wynosi więc 1500 zł. W przypadku niektórych bardziej specjalistycznych urządzeń kwota ta jest nieco wyższa. Zwykle jednak nie przekracza ona 2000 zł. Biorąc pod uwagę, na jakie zarobki może liczyć operator sprzętu ciężkiego, taka inwestycja zwróci się bardzo szybko.

Kurs operatora sprzętu ciężkiego – który wybrać?

To, jaki kurs na maszyny do robót ziemnych najlepiej wybrać, zależy oczywiście od naszych potrzeb i sytuacji na rynku pracy. Pamiętajmy, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ukończyć kilka kursów. Taki wszechstronnie wykwalifikowany operator, który jest w stanie pracować na różnych urządzeniach, będzie atrakcyjnym nabytkiem dla wielu firm. Poniżej przygotowaliśmy dla Was opis kilku najpopularniejszych kursów na maszyny ziemne z naszej oferty

Kurs na koparkoładowarkę

Koparkoładowarki to uniwersalne urządzenia, które jak sama nazwa wskazuje, łączą w sobie funkcję koparki jednonaczyniowej i ładowarki. Kurs cieszy się dużym powodzeniem właśnie ze względu na to, że koparkoładowarki można wykorzystać przy bardzo różnych pracach i zadaniach. W naszych ośrodkach prowadzimy kursy na koparkoładowarki klasy III. Klasa ta obejmuje wszystkie urządzenia tego rodzaju, bez względu na wagę, moc itd. Szczegółowe informacje na temat tego kursu znajdziecie na tej stronie.

Kurs operatora spycharki

Kolejnym popularnym szkoleniem na maszyny ziemne jest kurs operatora spycharki. Spycharki potocznie zwane spychaczami to sprzęt ciężki stosowany przy pracach ziemnych i budowlanych. Podstawowym zadaniem tych urządzeń jest odspajanie gruntu od podłoża. Spycharki mogą służyć na przykład do przygotowania placu budowy, prac porządkowych, budowy nasypów, kształtowania terenu itd. 

Kurs operatora równiarki

Sporą popularnością cieszy się także kurs operatora równiarki. Wbrew pozorom te maszyny wykorzystywane są nie tylko do budowy dróg czy autostrad. Wiele jednostek samorządowych korzysta z usług operatorów takich maszyn przy równaniu nawierzchni dróg nieutwardzonych. Zimą równiarki mogą być wykorzystywane również do odśnieżania. 

To oczywiście tylko kilka najpopularniejszych kursów na maszyny do robót ziemnych, prowadzonych w naszych ośrodkach. Poza tymi 3 szkoleniami dostępnych jest jeszcze ponad 20 innych szkoleń dotyczących tej kategorii urządzeń. Pełną listę tego rodzaju kursów znajdziecie na stronie – maszyny do robót ziemnych szkolenia. Natomiast jeśli interesują Was również kursy zawodowe z innych kategorii, to zapraszamy do lektury naszego poradnika 5 kursów, dzięki którym znajdziesz pracę.

Skip to content