Panel kursanta

kurs na żurawie

Kurs na żurawie. Dlaczego warto zrobić go w CS Lektor?

Dynamiczny rozwój sektora budowlanego sprawia, że zapotrzebowanie na wykwalifikowanych operatorów żurawi i specjalistycznych urządzeń dźwigowych stale rośnie. Kurs na żurawie jest więc całkiem dobrym pomysłem na zdobycie wartościowych i cenionych przez pracodawców umiejętności. Sprawdźmy dziś, dlaczego ten kurs warto zrobić w naszych ośrodkach szkoleniowych i jakie są rodzaje uprawnień.

Uprawnienia na żurawie – jakie dają możliwości?

Uprawnienia na żurawie dają szerokie możliwości zatrudnienia. To, jaki kurs wybrać, najlepiej uzależnić od wymagań pracodawców w naszym regionie. Jeśli w naszej okolicy istnieje sporo dużych inwestycji budowlanych, dobrym wyborem może być kurs na żurawie wieżowe. Z kolei dla posiadaczy prawa jazdy kategorii C najbardziej atrakcyjny może być kurs na żurawie samojezdne.

Rodzaje uprawnień na żurawie

Żurawie to cała grupa urządzeń dźwigowych. Poszczególne typy różnią się pomiędzy sobą wielkością, udźwigiem, sposobem transportu czy zakresem prac. Do najpopularniejszych kursów na urządzenia dźwigowe w naszych ośrodkach szkoleniowych należą obecnie:

Kurs na żurawie samojezdne

Żurawie samojezdne, czyli kołowe, mają możliwość poruszania się zarówno po drogach publicznych, jak i placu budowy. Ich dużym plusem jest właśnie mobilność, do minusów zaliczyć możemy stosunkowo mały zasięg. Wymagania do kursu na żurawie samojezdne to ukończone 18 lat, wykształcenie co najmniej podstawowe oraz ważne prawo jazdy. Do operowania żurawiem samojezdnym na terenie placu budowy wystarczy prawo jazdy kategorii B. Jednak jeśli chcemy mieć uprawnienia do prowadzenia żurawi samojezdnych po drogach publicznych, konieczne będzie posiadanie prawa jazdy kategorii C. 

Kurs na żurawie wieżowe 

Żurawie wieżowe stosowane są zazwyczaj na dużych budowach. Są to stacjonarne konstrukcje, które wymagają wcześniejszego montażu. Ich największym atutem jest duży zasięg. Kurs na żurawie wieżowe jest w naszych ośrodkach połączony z kursem na szybko montujące maszyny przenośne. 

Kurs na żurawie przenośne HDS

Sporą popularnością cieszy się również kurs na żurawie przenośne HDS. Są to służące do załadunku i rozładunku dźwignice montowane na samochodach ciężarowych. Tego rodzaju uprawnienia na żurawie jest więc najbardziej atrakcyjny dla posiadaczy prawa jazdy kategorii C. Dzięki takiemu szkoleniu mogą oni znacząco poszerzyć swoje kompetencje i prowadzić samodzielny załadunek i rozładunek samochodu. Pomyślnie ukończony kurs pozwala na obsługę wszystkich tego rodzaju urządzeń, niezależnie od marki, udźwigu czy zasięgu.

Ile to kosztuje?

Cena kursu na żurawie zależy przede wszystkim od klasy urządzeń i stopnia ich skomplikowania. Dla przykładu kurs na żurawie przenośne HDS kosztuje w naszych ośrodkach szkoleniowych 750 zł. Nieco więcej będą nas kosztowały uprawnienia na żurawie samojezdne. Kurs obsługi tego rodzaju urządzeń dźwigowych kosztuje 1450 zł. Największy wydatek to szkolenie na żurawie wieżowe. Jego cena to aktualnie 2350 zł. Niezależnie od tego, jaki kurs na żurawie wybierzemy, musimy jeszcze pamiętać o opłacie za egzamin państwowy oraz fizyczne wydanie uprawnień. Niezależnie od wybranego kursu opłata ta wynosi 185 zł.

Dlaczego CS Lektor?

Planujecie kurs na żurawie? Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty szkoleń obsługi urządzeń dźwigowych. Wybierając jeden z naszych kursów, możecie liczyć na:

  • Wykwalifikowaną i profesjonalną kadrę wykładowców.
  • Elastyczne godziny szkoleń. Kursy w naszych ośrodkach szkoleniowych prowadzone są w trybie całodziennym, popołudniami, a nawet w weekendy. Z łatwością dopasujecie więc godziny zajęć do codziennych obowiązków.
  • Zajęcia praktyczne prowadzone na nowoczesnych urządzeniach w nienagannym stanie technicznym.
  • Bazę noclegową dla kursantów dojeżdżających z innych regionów.
  • Szeroką ofertę szkoleń, dzięki której można skorzystać z kilku kursów w jednym miejscu.
Skip to content